Ruan Zhi oolong 2021

Místo: Thajsko, Mae Salong

Období sběru: duben 2021

Typ čaje: Oolong (světlejší - mírná oxidace)

Zpracování: sběr ruční, zpracování rolerem

Množství: od 30 g

229 Kč 145 Kč od 145 Kč

Letos se nám sešla celá řada solidních oolongů ze severního Thajska, kde se docela ve velkém pěstují taiwanské kultivary čajovníku. To by se dalo říct i o kultivaru Ruan Zhi známém také jako Qingxin nebo kultivar n. 17. Ačkoli tento kultivar původně pochází z Číny, na tyto Thajské plantáže se dostal z Taiwanu, kde je také pěstován.

Letos je tento čaj opravdu povedený. Je plný, zakulacený a zároveň dostatečně vrstevnatý s velmi vysokým sladkým aroma až připomínající některé taiwanské Gui Fei oolongy a další oolongy tohoto kultivaru. Máte-li rádi sladší ovocně sladké líbivé čaje, věříme, že vás tato volba nezklame. Z našeho pohledu podobných čajů různých dovozců, které ochutnáváme a pijeme, má tento velmi slušný poměr cena/výkon.

Mějte na paměti, že faktorů, které vstupují do výsledného nálevu je mnoho a čaj tak může každému v různé situaci vycházet výrazně odlišně. Jsme vždy moc rádi za jakoukoli zpětnou vazbu k našim čajům a ostatním produktům. Proto nám neváhejte poslat své dojmy z čajování.

Kategorie: Thajské
Zpět do obchodu