Dark Experiment

Námi produkovaný čaj v organickém provozu (dokončení certifikace 2024).

Místo: Gruzie, Kvenobani, Chokatauri

Období sběru: květen 2022

Typ čaje: červený 

Zpracování: sběr ruční, zpracován na černý čaj, ale 5 násobná délka oxidace/fermentace. Sušený na slunci. Na konci dopečen. 

Množství: 50g

280 Kč

Prostředí

List pro tento čaj sbíráme z naší Zahrady. Zahradu jsme získali v roce 2017. Šlo o dvacet let opuštěnou zahradu ve vesnici Kvenobani - na jednu stranu potřebujete cca 30 minut do hor malého Kavkazu, na druhou jednu hodinu k Černému moři. Čajovníky jsme museli získat zpátky, protože les stihl Zahradu pohltit. Takže nás čekala práce nejen s motykou, ale i motorovou pilou. Od začátku jedeme v bio - experimentujeme se zelenými hnojivy, ručním pletím, kompostováním etc. Jsme v procesu získání certifikace organic (dokončení duben 2024).  

 

Kdo jsme? 

Jsme malý rodinný podnik, kde se česká rodina Sičů a gruzínská rodina Lomtatidze spojili dohromady. Mimo sezónu máme dva stálé zaměstnance, naopak v sezóně dáváme práce přes 120 rodinám v okolí. Snažíme se o ekologickou produkci - snižovat spotřebu energie, znovu využívání plastů. A hlavně přinášíme technologické změny do ortodoxního čajového odvětví. Učíme místní nové způsoby zpracování. 

Náš čaj Dark Experiment 

Náš čaj má výraznou vůni pečeného ovoce, květnatě ovocnou chuť lehce nezrálého ovoce, při delším luhování se v něm objevují tóny oříšků. Nálev bývá čirý a má svěží barvy. 

Tento čaj je našim letošním unikátem - je inspirován post-fermentovanými čaji, ale pečení na konci plus ovocnost v chuti jej přibližují oolongům. První dva nálevy jsou spíše ovocnější, než se překlopí a objeví se jeho hutnost. Proto doporučuji tento čaj pít v malé konvičce na více nálevů - postupně chutě objevovat. 

 

Kategorie: Gruzínské
Hmotnost: 0.05 kg
Zpět do obchodu