Možné zdržení objednávek z důvodu stěhování skladu a změny správy eshopu. Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Yabukita oolong 2021

Místo: Thajsko, Mae Salong

Období sběru: duben 2021

Typ čaje: Oolong (světlý - mírná oxidace)

Zpracování: sběr ruční, zpracování rolerem

Množství: od 30 g

240 Kč 150 Kč od 150 Kč

Jak již název prozrazuje, jedná se o čaj z čajovníků kultivaru yabukita, který je nejrozšířenějším kultivarem v Japonsku. V Mae Salong se tyto lístky rozhodli zpracovat jako velmi lehce oxidovaný oolong. V celém průběhu čajování, od vůně suchého listu až po chuť nálevů, nacházíme vyvážené rysy světlého oolongu i japonského zeleného čaje. Přijde nám zajímavé pozorovat, jak výrazně se použitý kultivar promítne do charakteru čaje v chuti i vůni i při výrazně jiném zpracování. Při přípravě prvního lehkého nálevu vystupuje charakter kultivaru na povrch výrazněji. První nálev může tedy více připomínat zelený japonský čaj. Je velmi svěží a lehký s tóny sladkých citrusů, které v dalších nálevech přechází ve velmi mírnou svíravost. Čaj není náchylný k přelouhování avšak po prvních 2-3 nálevech ztrácí na svém charakteru. Doporučujeme zkusit i jednonálevovou přípravu. Ať už do bowlu, či konvičky.

Mějte na paměti, že faktorů, které vstupují do výsledného nálevu je mnoho a čaj tak může každému v různé situaci vycházet výrazně odlišně. Jsme vždy moc rádi za jakoukoli zpětnou vazbu k našim čajům a ostatním produktům. Proto nám neváhejte poslat své dojmy z čajování.

Kategorie: Thajské

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení