Možné zdržení objednávek z důvodu stěhování skladu a změny správy eshopu. Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Mt. Kenya Green 2022

Místo: Kenya, Mt. Kenya
Období sběru: únor 2022
Typ čaje: zelený
Zpracování: sběr ruční, mechanické zpracování

Množství: 50g

210 Kč

Vysokohorský zelený čaj zpracovaný ortodoxní technikou. Ručně sbíraný čaj s výraznou strukturou a pohlednými přibližně stejně velkými lístky. Výrazná chuť zeleného čaje je založená na kombinaci travnaté a ovocné složky. Nálev má čirou světle zelenou barvu. Vůně je jiskrná, probouzecí

 

Výroba

Ručně sbírané listy jsou ze Zahrady pravidelně odváženy, aby se zkrátil čas mezi utržením lístků a začátkem zpracování. Technika zastavení oxidace je panning - tedy vystavení lístků velké teplotě - podobné pražení. V dalším zpracování se roluje, znova "praží" a poté suší. Na konci se třídí, kde z něj je několik sorta. Námi nabízená sorta BOP je pro tuto zahradu nejvyšší. 

 

Prostředí

Zahrady se nachází vysoko na svazích nejvyšší hory Keni - Mt. Kenya. Čaj se pěstuje v rozmezích 2000- 2400 m.n.m., což z něj činí velikána i mezi vysokohorskými čaji, jsou totiž jedny z nejvýš položených na světě. Mount Kenya je vulkanického původu, půda je hodně mineralizovaná a proto se dobře hodí pro pěstování čaje a dává mu výraznou chuť. Na zahrady navazuje národní rezervace, takže okolí je ekologicky příznivé. A má to svůj poetickou rovinu. Čajovníky kopírují cca v metrové výšce svah a najednou "naráží" do přílivové vlny pralesa s cca 40-50 metrovými velikány, ze kterých vylétávají hejna ptáků a motýlů. 

 

Produkce

Vybral jsem si tuto zahradu, protože je obhospodařována družstvem složených z malých pěstitelů (small holders). Jedná se o velké družstvo (přes 4000 družstevníků), což mu dává ekonomickou sílu a umožňuje vytvářet např. sociální programy, vést vlastní školy a poskytovat lékařskou péči. Získaný kapitál není vyvedený ven, ale vrací se zpátky do komunity. Převážné zastoupení má kmen Kikujů, na rozdíl od ostatních produkcí je tady pestrost a na produkci pracují i členové jiných kmenů bez omezení. 

Družstvo je členem rainforest alliance - což znamená, že se zavázalo nevykupovat dřevo z pralesa (čaj se suší pomocí pálení dřeva), ale dedikovalo část svých pozemků k pěstování dřevin na podpal.

Příprava 

Místní si připravují tento čaj jako macerát - tedy cca 15-20g listí dají do litru studené vody a po cca 20 minutách pijí. Vzniká lehký osvěžující nápoj. Vodu v průběhu dne dolévají. Podle chuti doplňují kousky citrusů nebo manga. 

Já si jej připravuji jako jemný zelený čaj. Tedy cca 4g na 200ml vody o teplotě cca 60C. Ponechávám 2-3 minuty. Nálevy opakuji s intenzivnější teplotou cca 2x. Po jídle si naopak dávám výrazný zelený čaj - 4g listu zaliji 150ml vody o 80-90C na 2 minuty. Je to povzbuzující a pomáhá mi to trávit.  

Kategorie: Keňské

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení