Indochina Beauty 2021

Místo: Severní Vietnam, Moc Chau

Období sběru: březen/duben 2021

Typ čaje: volnolistý oolong

Zpracování: sběr ruční, mechanické zpracování

Množství: od 30 g

269 Kč 165 Kč od 165 Kč

Tento čaj je solidní zástupce tzv. orientální krásky. Čaje, jehož charakteristickým rysem je typická mírně kyselkavá a medově sladká vůně i chuť. Tento charakter je způsobem poškozením lístků hmyzem. Lístky se tomuto napadení brání vylučováním enzymů, které se poté při zpracování promění v lahodné chuťové tóny. Tento typ čaje je nejtypičtější pro Tchaiwan, nicméně producenti využívají podobné metody i v dalších zemích. Konkrétně si o tomto obranném mechanismu čajovníku můžete přečíst například zde: https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1271/bbb.60708

Letos má tento čaj patrně plnější tělo v porovnání s předchozími roky. To se projevuje již ve vůni suchých lístků. Vystupují tóny medu a ořechů, které se proměňují a nesou s čajem až do chuti nálevu, kde jsou doplněny pro krásku typickým sladkým ovocitým dozvukem.

Mějte na paměti, že faktorů, které vstupují do výsledného nálevu je mnoho a čaj tak může každému v různé situaci vycházet výrazně odlišně. Jsme vždy moc rádi za jakoukoli zpětnou vazbu k našim čajům a ostatním produktům. Proto nám neváhejte poslat své dojmy z čajování.

Kategorie: Vietnamské
Zpět do obchodu