Možné zdržení objednávek z důvodu stěhování skladu a změny správy eshopu. Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Indochina Beauty 2021

Místo: Severní Vietnam, Moc Chau

Období sběru: březen/duben 2021

Typ čaje: volnolistý oolong

Zpracování: sběr ruční, mechanické zpracování

Množství: od 30 g

269 Kč 165 Kč od 165 Kč

Tento čaj je solidní zástupce tzv. orientální krásky. Čaje, jehož charakteristickým rysem je typická mírně kyselkavá a medově sladká vůně i chuť. Tento charakter je způsobem poškozením lístků hmyzem. Lístky se tomuto napadení brání vylučováním enzymů, které se poté při zpracování promění v lahodné chuťové tóny. Tento typ čaje je nejtypičtější pro Tchaiwan, nicméně producenti využívají podobné metody i v dalších zemích. Konkrétně si o tomto obranném mechanismu čajovníku můžete přečíst například zde: https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1271/bbb.60708

Letos má tento čaj patrně plnější tělo v porovnání s předchozími roky. To se projevuje již ve vůni suchých lístků. Vystupují tóny medu a ořechů, které se proměňují a nesou s čajem až do chuti nálevu, kde jsou doplněny pro krásku typickým sladkým ovocitým dozvukem.

Mějte na paměti, že faktorů, které vstupují do výsledného nálevu je mnoho a čaj tak může každému v různé situaci vycházet výrazně odlišně. Jsme vždy moc rádi za jakoukoli zpětnou vazbu k našim čajům a ostatním produktům. Proto nám neváhejte poslat své dojmy z čajování.

Kategorie: Vietnamské

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení