Možné zdržení objednávek z důvodu stěhování skladu a změny správy eshopu. Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Thai Dong Ding style oolong 2021

Místo: Thajsko, Mae Salong

Období sběru: duben 2021

Typ čaje: Oolong (výraznější oxidace i pečení)

Zpracování: sběr ruční, zpracování rolerem

Množství: od 30 g

265 Kč 167 Kč od 167 Kč

Letos se nám sešla celá řada solidních oolongů ze severního Thajska, kde se docela ve velkém pěstují taiwanské kultivary čajovníku. Stejně je tomu i u tohoto Dong Ding oolongu. Jedná se o příjemný rolovaný, středně až silněji oxidovaný a poměrně výrazně pečený oolong. Dong Ding je název taiwanské hory a také tradičního způsobu pečení. Ačkoli je tento čaj poměrně výrazně pečený, nejeví se nám jako typický dong ding.

Čaj však letos vychází velmi dobře. Pečení je poměrně silné, není však zahlcující. Chuťový profil čaje je velmi vrstevnatý a komplexní. Svěží tóny, pečení, dokonce tóny typické pro archivní oolongy (bylinně medicinální, ušlechtilá dřeva), které nás letos u tohoto čaje velmi překvapily.

Mějte na paměti, že faktorů, které vstupují do výsledného nálevu je mnoho a čaj tak může každému v různé situaci vycházet výrazně odlišně. Jsme vždy moc rádi za jakoukoli zpětnou vazbu k našim čajům a ostatním produktům. Proto nám neváhejte poslat své dojmy z čajování. Obzvlášť rádi uslyšíme, jak vám vyšel tento konkrétní čaj, který je pro nás poměrně překvapivý.

Kategorie: Thajské

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení