Trio Exclusive

Akce Tip
P2170303

Trio exlusive

Výhodná ochutnávková sada výběrových čajů

Tři čaje vyšší kvality ze tří zemí. Pečený oolong z Vietnamu, bílý čaj z Keni a pečený zelený čaj ze Srí Lanky.

Čaje představujeme blíže v podrobném popisku.

Množství: 3x 50g

 

690 Kč
Skladem (2 ks)

Moc Chau Oolong

Místo: Severní Vietnam, Moc Chau

Období sběru: květen 2017

Typ čaje: silněji pečený oolong

Zpracování: sběr ruční, mechanické zpracování

Velmi příjemný poměrně silně pečený vietnamský oolong. I když jsou na našem trhu z Vietnamu známé především čaje základní kvality, obecně se to o vietnamských čajích říci nedá. Tento čaj je velmi líbivý s potenciálem potěšit jak čajové začátečníky, tak pokročilé “čajaře” a pootevřít dveře k ne zcela obvyklým čajům.

Zahřáté lístky mají výrazně nasládlou vůni s tóny vanilky kokosu a sušeného ovoce, zejména švestek a jablek. Po spaření dominují tóny švestek a rybízu stále doprovázena tóny vanilky se stopou karamelu. Sladší tóny více vystupují s pozdějšími nálevy. Chuť více méně koresponduje s vůní zahřátého listí s převahou sladkých tónů, plným tělem s těžšími květovými tóny a příjemně mírně kyselým dozvukem.

Když se lístky čaje úplně rozvinou, můžeme si všimnout, že čaj je opravdu velmi rovnoměrně pečený. Mezi nálevy se poměrně výrazně vyvíjí, nicméně plných nálevů většinou neposkytne tolik, jako například některé kvalitní taiwanské oolongy.

 

Silver Needles

 

Místo: Kenya, Mt. Kenya

Období sběru: květen 2017

Typ čaje: bílý

Zpracování: kompletně ruční

Nádherný bílý tipsový čaj z oblasti Mt. Kenya. Potěšení poskytuje jen samotný vzhled čaje. Převážně jde pouze o tipsy s prvním, ještě uzavřeným lístkem. Velmi ojediněle se mezi jednotlivými “jehlami” čaje vyskytne lístek již otevřený. Při bližším prozkoumání zjišťujeme, že každý lístek je velmi hustě a rovnoměrně ochmýřený. Čaj nabízí plnou chuť i vůni. Vůně spařených lístků nabízí tóny citrusů, především pomerančů, mandlí, jasmínu a květů heřmánku. Chuť je díky již zmíněnému ochmýření lístků velmi plná a sladká s lehkým náznakem mandlí a dlouhotrvajícím ovocným dozvukem, ve kterém dominují tóny přezrálých pomerančů a broskví.

 

Drátky

Místo: Srí Lanka, Haputale, Idalgashinna

Období sběru: říjen 2017

Typ čaje: oolong

Zpracování: kompletně ruční

Tento unikátní čaj je pojmenován podle svého vzhledu. Díky neobvyklému zpracování připomíná drátky. Kompletně ručním zpracováním se lístky většinou vůbec nepoškodili, což zvyšuje jeho kvalitu. Velmi mírné dopečení, které má za hlavní cíl udržení srolovaného tvaru lístků, se samozřejmě projevuje v chuti. Ani si člověk nemusí být jistý, zda se jedná o čaj zelený, nebo o oolong. Zařazujeme ho však mezi oology.

Vůně suchého listu je nasládlá po meruňkách se stopou citrusů. Po zahřátí připomíná ve vůni těžší a říznější zelený čaj, avšak objevuje se zde lehká květovost. V chuti jsou cítit tóny medu a květů. Při napití je čaj příjemně svěží, vzápětí se však rozvine těžší chuť, která v aftertastu doznívá v příjemnou, lehce dřevitou dochuť. Při delším louhování má čaj říznější chuť.