Akce Trio 2017 - Drátky, Mitchi, Silver needles

Akční Trio tří čajů roku 2017 (2x 50g + 1x 40g - Drátky)

 

2017 Drátky

Místo: Srí Lanka, Haputale, Idalgashinna

Období sběru: říjen 2017

Typ čaje: oolong

Zpracování: kompletně ruční

 

2017 Mitchi

Místo: Kenya, Mitchi Mikuri

Období sběru: červen 2017

Typ čaje: černý

Zpracování: sběr ruční, mechanické zpracování

 

2017 Silver needles

Místo: Kenya, Mt. Kenya

Období sběru: květen 2017

Typ čaje: bílý

Zpracování: kompletně ruční

430 Kč
Skladem (1 ks)

Jedinečná nabídka zakoupit levněji loňské čaje, které jsou však díky dobrému skladování stále velmi chutné a určitě Vás jejich popíjení potěší.

 

2017 Drátky

Tento unikátní čaj je pojmenován podle svého vzhledu. Díky neobvyklému zpracování připomíná drátky. Kompletně ručním zpracováním se lístky většinou vůbec nepoškodili, což zvyšuje jeho kvalitu. Velmi mírné dopečení, které má za hlavní cíl udržení srolovaného tvaru lístků, se samozřejmě projevuje v chuti. Ani si člověk nemusí být jistý, zda se jedná o čaj zelený, nebo o oolong. Zařazujeme ho však mezi oology.

Vůně suchého listu je nasládlá po meruňkách se stopou citrusů. Po zahřátí připomíná ve vůni těžší a říznější zelený čaj, avšak objevuje se zde lehká květovost. V chuti jsou cítit tóny medu a květů. Při napití je čaj příjemně svěží, vzápětí se však rozvine těžší chuť, která v aftertastu doznívá v příjemnou, lehce dřevitou dochuť. Při delším louhování má čaj říznější chuť.

 

2017 Mitchi

Jedná se o silnější černý čaj z oblasti Mitchi Mikuri v Keni. Již ve vůni suchého listu cítíme hutnost ale také příjemnou nasládlost. Je řádně zoxidovaný, drobnější kousky lístků jsou hezky zpracované do malých jehliček. Čaj má menší podíl tipsů, nicméně se v chuti mile projevují. Nahřáté lístky před louhováním voní po lehce pražených oříšcích. Zlatavý nálev je chuťově plný a hutný. Objevují se v něm tóny pražených oříšků, citrusů a hořké čokolády. V ústech doznívá svěží, hutný a lehce svíravý aftertaste. Mitchi je vhodný k dennímu popíjení, v závislosti na přípravě zvládne několik zalití. Jeho účinky jsou teinově silnější.

 

2017 Silver needles

Nádherný bílý tipsový čaj z oblasti Mt. Kenya. Potěšení poskytuje jen samotný vzhled čaje. Převážně jde pouze o tipsy s prvním, ještě uzavřeným lístkem. Velmi ojediněle se mezi jednotlivými “jehlami” čaje vyskytne lístek již otevřený. Při bližším prozkoumání zjišťujeme, že každý lístek je velmi hustě a rovnoměrně ochmýřený. Čaj nabízí plnou chuť i vůni. Vůně spařených lístků nabízí tóny citrusů, především pomerančů, mandlí, jasmínu a květů heřmánku. Chuť je díky již zmíněnému ochmýření lístků velmi plná a sladká s lehkým náznakem mandlí a dlouhotrvajícím ovocným dozvukem, ve kterém dominují tóny přezrálých pomerančů a broskví.

Kategorie: Naše čaje
Hmotnost: 0.15 kg